Knihy

Všetko

Mustaine - heavymetalové paměti

Pozoruhodně otevřené vyprávění o mnoha letech ve světě metalu… Mustainovo vykoupení a návrat k hudbě dávají knize neobvyklý konec, protože s něčím takovým se v heavy metalu nesetkáte každý den. Je to dobře napsaná kniha… (viac)

Spoza dverí

Spoza dverí

Milan Lasica - IKAR, a.s. (2003)

Kniha prináša krátke Lasicove publicistické texty, predovšetkým fejtóny, o veciach životne dôležitých i zdanlivo malých, svieže postrehy z nášho život, vtipné poznámky o svete, v ktorom žijeme... (viac)

Biele noci, čierne dni

Biele noci, čierne dni

Peter Holka - IKAR, a.s. (2005)

Román zobrazuje dva rozdielne svety – súčasnú Bratislavu a Petrohrad, koncom 60. rokov minulého storočia ešte Leningrad. Práve tu hrdina románu kedysi stretol svoju študentskú lásku Nastenku. Krehký vzťah rozdupala doba… (viac)

Námestie svätej Alžbety

Román Námestie svätej Alžbety patrí medzi slovenskú klasiku, napriek tomu v dlho chýbal na knižnom trhu. Pritom tematika boja proti fašizmu, odhaľovanie jeho obludnosti je stále aktuálna, možno teraz ešte väčšmi, ako… (viac)

Nevracej se

Nevracej se

Lee Child - BB/art, s.r.o. (2014)

Reacher se konečně dostane ze zasněžené Jižní Dakoty do svého cíle v severovýchodní Virginii, do místa kousek od Washingtonu: do hlavního stanu své staré jednotky, sto desáté jednotky vojenské policie. Stará kamenná… (viac)

Jedenásť minút

Jedenásť minút

Paulo Coelho - IKAR, a.s. (2008)

Mladá Brazílčanka Mária podpíše v Riu de Janeiro zmluvu, ktorá jej má zabezpečiť kariéru tanečnice v istom ženevskom podniku. Keď po príchode do Švajčiarska zistí, za akých ponižujúcich podmienok by mala pracovať,… (viac)

Recepty zo života  1

Recepty zo života 1

autor neuvedený - Ringier Axel Springer Slovakia a.s. (1996)

Viac než dvesto vyskúšaných receptov od čitateľov týždenníka ŽIVOT v rokoch 1986 - 1996. Chutné, jednoduché, z dostupných surovín. V knihe nájdete polievky, bravčové a hovädzie mäso, bezmäsité jedlá, hydina a ryby,… (viac)

Žiarenie

Žiarenie

Stephen King - IKAR, a.s. (2014)

„Vravela, že niečo videla v izbe, kde... sa stalo niečo zlé. V izbe číslo 217. Musíš mi sľúbiť, že do nej nikdy nevojdeš, Danny... vyhýbaj sa jej...“ Hotel Pekná vyhliadka určite patrí medzi najkrajšie horské letoviská… (viac)

Meduškine srdiečka

Meduškine srdiečka

Elena Čepčeková - SPN-Mladé letá, s.r.o. (2013)

Meduškine srdiečka sú reprezentatívnym výberom tých najlepších rozprávok, básničiek a hádaniek, ktoré Elena Čepčeková napísala pre menšie deti. Jej nezabudnuteľná láskavá včielka Meduška pomáha všetkým chrobáčikom,… (viac)

Psycho

Psycho

Robert Bloch - Baronet, a.s. (2014)

Když před sebou Mary Craneová, která prchá poté, co ukradla čtyřicet tisíc dolarů, spatří uprostřed bouře Batesův motel, má pocit, že byla právě zachráněna. Pokoje jsou sice mírně zatuchlé, ale jinak čisté. Norman Bates… (viac)