Knihy

Všetko

Varovný signál  - 3. vydání

Varovný signál - 3. vydání

Lee Child - BB/art, s.r.o. (2013)

Pokojný život v Key Westu naruší záhadný muž. Jack Reacher ho zanedlouho najde zavražděného a s uříznutými špičkami prstů. Sleduje čerstvou stopu do New Yorku, kde narazí na dva muže, kteří mají na svědomí smrt… (viac)

Mimi a Líza

Mimi a Líza

Katarína, Saša Salmela Kerekešová, Katarína Moláková - Vydavateľstvo Slovart s.r.o. (2013)

„V mojom meste sú všelijaké domy. Tehlové, kamenné, betónové. Niektoré sú hladké, iné majú zasa hrboľaté steny. Sú vysoké. Viem to, pretože vtáčiky, čo čvirikajú na strechách, počujem dosť slabo.“ Takto hovorí Mimi,… (viac)

Alchymista

Alchymista

Paulo Coelho - IKAR, a.s. (2007)

Španielskemu pastierovi Santiagovi sa prisní sen o poklade pod egyptskými pyramídami. Hoci spočiatku neverí, že by ho našiel, zhoda náhod a stretnutia s tajomnými bytosťami ho presvedčia, aby sa na cestu k pyramídam… (viac)

Normálny cvok

Normálny cvok

Peter Holka - IKAR, a.s. (2011)

Príbeh mladého chalana, ktorý vyrastal v slušnej rodine, ale zaľúbil sa do nesprávneho dievčaťa. Náš hrdina vhupne do problémov, ktoré ho dostanú až za mreže polepšovne, odkiaľ všetko rozpráva. Silný emotívny príbeh… (viac)

Konrad Adenauer

Konrad Adenauer

Hans- Peter Schwarz - Hlbiny spol.s.r.o (2014)

Historik Hans-Peter-Schwarz opisuje životné zastavenia, ako aj politický prínos tohto legendárneho kancelára. Zaoberá sa otázkou, ako sa Adenauerovi podarilo dostať Spolkovú republiku Nemecko do spoločenstva západných… (viac)

Děti plástve 2 (Volné pokračování sci-fi Plástev jedu)

Kastor zjišťuje, že byl podveden, a to znamená, že jeho slibně se vyvíjející vojenská kariéra je omyl. Jak se má zachovat? Má dodržovat kázeň a bez odmluv a přemýšlení plnit rozkazy, nebo se hydře, do jejíchž spárů se… (viac)

Búrka – Vo víre minulosti

Búrka – Vo víre minulosti

Julie Cross - Vydavateľstvo FRAGMENT, s.r.o. (2014)

Jackson Meyer dokáže cestovať časom. Zmenil minulosť a zachránil život svojej životnej láske Holly. Stal sa agentom tajnej divízie CIA nazývanej Búrka. Jackson a jeho kolegovia sa dostanú pod paľbu nepriateľskej divízie… (viac)

Židovka

Židovka

Andrea Coddington - IKAR, a.s. (2010)

Sofia Maniševičová je dcéra Židovky odvlečenej nacistami do Osvienčimu počas druhej svetovej vojny. Detstvo a mladosť prežíva v Československu, v rodine, kde sa dodržiavajú židovské sviatky a zvyky. Pod vplyvom… (viac)

Jeden deň

Jeden deň

David Nicholls - IKAR, a.s. (2011)

Román z prostredia súčasnej Veľkej Británie o vzťahu medzi mužom a ženou, ktorí sa spoznali na vysokej škole a napriek vzájomnej príťažlivosti sa rozhodnú, že zostanú najlepšími priateľmi. Lenže môže existovať skutočné… (viac)

Malinkatý kretén - 7. vydání

Malinkatý kretén - 7. vydání

Zdena Frýbová - Šulc a spol. nakladatelství (2012)

Humoristický román, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující. Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když… (viac)