Knihy

Všetko

Kleopatra makedonská - Pilátova milenka

Píše se rok 29 po Kristu. Tajemná kráska, římský důstojník, núbijský knížecí syn, indický hostinský ¦ ti všichni se setkají v divoce složené karavaně obchodníka Demétria a vyrazí z jihoarabského kadidlového pobřeží… (viac)

Rembrandtův portrét

Rembrandtův portrét

Paul Christopher - BB/art, s.r.o. (2009)

Ve víru honby za pokladem. Mladou archeoložku Finn Ryanovou, která pracuje pro londýnskou aukční síň, potká nenadálé a velmi nepravděpodobné štěstí. Společně s pohledným mladým šlechticem Billym Pilgrimem zdědí dům v… (viac)

Sašenka

Sašenka

Simon Sebag Montefiore - BB/art, s.r.o. (2009)

Románový příběh z neromantické doby. Uznávaný autor literatury faktu Simon Montefiore, který napsal dvě knihy o Stalinovi, se tentokrát rozhodl svých znalostí využít pro román. Příběh Sašenky Zeitlinové, dívky z bohaté… (viac)

Tak nahá, tak mrtvá

Tak nahá, tak mrtvá

Ed McBain - BB/art, s.r.o. (2009)

Byl to narkoman - ale byl to také vrah? Ray Stone je narkoman. Ode dne, kdy propadl drogám, se už bezpočtukrát probudil v neznámém pokoji a už si na ten pocit zvykl. Tentokrát je to jiné – ta cizí místnost v něm… (viac)

Kritický stav

Kritický stav

Robin Cook - IKAR, a.s. (2008)

Laurie Montgomeryová a Jack Stapleton, súdni lekári mesta New York, sa vracajú v ďalšom napínavom príbehu majstra lekárskych trilerov. Doktorka Angela Dawsonová má zdanlivo všetko: vlastní rozprávkový apartmán v… (viac)

Neodolateľne zvodná

Temperamentná Katey Tylerová odišla z Gardeneru, z malého mesta v Connecticute v Spojených štátoch, keď jej umrela matka. Katey túžila po dobrodružstve, po romantike a chcela precestovať svet. V zájazdnom hostinci… (viac)

Čachtická pani pred najvyšším súdom, 2. vydanie

Román Čachtická pani pred najvyšším súdom je zavŕšením historickej trilógie, tematicky nadväzujúcej na čitateľsky úspešné romány V podzemí Čachtického hradu (2001) a Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode (2002).… (viac)

Chránime zem

Chránime zem

Kolektív - IKAR, a.s. (2009)

Dnes už nestačí iba znepokojovať sa stavom životného prostredia, treba aj niečo urobiť. Milý čitateľ, táto kniha ti ponúka informácie o životnom prostredí i o tom, čo s ním súvisí: Zem a ekológia, živočíšne druhy,… (viac)

Výnimoční

Výnimoční

Malcolm Gladwell - IKAR, a.s. (2009)

Výnimoční sú rozprávaním o úspechu, ktorého hrdinami sú právnici, vrcholoví športovci, softvéroví magnáti, ale aj dvanásťročná školáčka či hyperinteligentný farmár, ktorý nikdy nedoštudoval. Mozaikou príbehov Gladwell… (viac)

Návrat do letného domu

Druhý raz privádza autorka čitateľa do letného domu a spolu s ním aj ďalšiu trojicu žien, s ktorými sa život nemaznal. Každá je iná, no majú niečo spoločné – všetky nosia vo svojom vnútri trápenie. Či už je to mladá… (viac)