Knihy

Veda a technika

Matematika života - Odkrývání tajemství jeho existence

Současné objevy v biologii kladou velké množství důležitých otázek a odpovědět na mnohé z nich často není možné bez významného přispění matematiky. Pestrost matematických teorií, které se dnes používají ve vědách o… (viac)

Ľudský mozog - 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať

Mozog je najmocnejší a najzáhadnejší orgán ľudského tela. Obsahuje neuveriteľných 100 miliárd nervových buniek a prenos informácií v ňom trvá asi tisícinu sekundy. Neurobiológ Moheb Costandi čerpá z 50 najzaujímavejších… (viac)

Staviame a obnovujeme rodinný dom

Staviame a obnovujeme rodinný dom

Iva Bukvová - Plat4M Books, s.r.o (2014)

Rozhodli ste sa, že si postavíte dom alebo si chcete staršiu stavbu zrekonštruovatˇ a zmodenizovatˇ? A teraz uvažujete, kde a ako zacˇatˇ? Navyše s tým nemáte žiadne skúsenosti? Správne ste sa rozhodli. Predtým, ako sa… (viac)

Top stavebné materiály, služby, technológie jar 2014

Nová publikácia Top stavebné materiály, služby, technológie sa profiluje v súlade so súčasnými trendmi a hlavne s potrebami čitateľov - stavebníkov. To je aj dôvod, prečo pokračujeme v téme „zdravé bývanie“. V článkoch… (viac)

Digitální demence

Digitální demence

Manfred Spitzer - HOST - vydavatelství, s.r.o. (2014)

Základy naší civilizace jsou ohroženy. Vyklikáváme si mozek z hlavy. Digitální média nás zbavují nutnosti vykonávat duševní práci. To, co jsme dřív prováděli jednoduše pomocí rozumu, nyní obstarávají počítače,… (viac)

Ako funguje veda

Ako funguje veda

Stephen H. Jenkins - PRO, spol. s r.o. (2012)

Kniha popisuje rôzne spôsoby, akými vedci odpovedajú na zložité otázky, a to či už pomocou experimentov, komparatívnych pozorovaní a matematických modelov, analýzou príčin alebo integrovaním výsledkov viacerých štúdií.… (viac)

Systémy chránenia a automatizácie distribučných elektrických sietí 22 kV

Publikácia rozoberá problematiku chránenia a automatizácie distribučných sietí vysokého napätia. Pri rozbore zemných spojení v týchto sieťach autor využíva metódy teoretickej analýzy, počítačovej simulácie a… (viac)

Biologické a chemické zbrane - Pripravenosť a odpoveď

Kniha je vynikajúcim zdrojom komplexných informácií súvisiacich s problémom biologických a chemických zbraní a bioterorizmu. Podrobne sa venuje histórii, technológiám výroby a šírenia, klinickým aspektom aj legislatíve.… (viac)

Lekárska parazitológia

Problematika práce Lekárska parazitológia je aktuálna, spracovaná komplexne, prezentovaná zaujímavým, výstižne stručným a zrozumiteľným spôsobom. Zdôrazňuje výskyt vybraných medicínsky závažných parazitóz so zreteľom na… (viac)

Velké otázky. Evoluce

Velké otázky. Evoluce

Francisco Ayala - Euromedia Group, k.s. (2014)

Série VELKÉ OTÁZKY předkládá základní otázky vědy a filosofie, které v průběhu historie trápily zvídavé jedince, a nabízí odpovědi těch největších myslitelů. Tato ambiciózní řada je jedinečným, přístupným a stručným… (viac)