Knihy

Svetová súčasná literatúra

Alchymista

Alchymista

Paulo Coelho - IKAR, a.s. (2007)

Španielskemu pastierovi Santiagovi sa prisní sen o poklade pod egyptskými pyramídami. Hoci spočiatku neverí, že by ho našiel, zhoda náhod a stretnutia s tajomnými bytosťami ho presvedčia, aby sa na cestu k pyramídam… (viac)

Mustaine - heavymetalové paměti

Pozoruhodně otevřené vyprávění o mnoha letech ve světě metalu… Mustainovo vykoupení a návrat k hudbě dávají knize neobvyklý konec, protože s něčím takovým se v heavy metalu nesetkáte každý den. Je to dobře napsaná kniha… (viac)

Žiarenie

Žiarenie

Stephen King - IKAR, a.s. (2014)

„Vravela, že niečo videla v izbe, kde... sa stalo niečo zlé. V izbe číslo 217. Musíš mi sľúbiť, že do nej nikdy nevojdeš, Danny... vyhýbaj sa jej...“ Hotel Pekná vyhliadka určite patrí medzi najkrajšie horské letoviská… (viac)

Jedenásť minút

Jedenásť minút

Paulo Coelho - IKAR, a.s. (2008)

Mladá Brazílčanka Mária podpíše v Riu de Janeiro zmluvu, ktorá jej má zabezpečiť kariéru tanečnice v istom ženevskom podniku. Keď po príchode do Švajčiarska zistí, za akých ponižujúcich podmienok by mala pracovať,… (viac)

Jednoducho neodolateľná

Maddie Moorová potrebuje v živote poriadnu zmenu. V jednej chvíli príde o priateľa (je to jej rozhodnutie) aj o prácu (z tej ju vyhodili). Namiesto sebaľútosti však Maddie odchádza z Los Angeles, aby prevzala dedičstvo… (viac)

Daj si pozor na želania

Daj si pozor na želania

Alexandra Potter - NOXI, spol. s r.o. (2012)

„Želám si, aby bolo v metre voľné miesto... Aby som nezjedla celé vrecko cukríkov... Zhodila tých niekoľko tvrdohlavých kíl... Stretla muža, ktorý bude rád upratovať. Samostatná Londýnčanka Heather si ustavične čosi… (viac)

Ľudské telo

Ľudské telo

Paolo Giordano - Vydavateľstvo Slovart s.r.o. (2014)

Autor dnes už kultovej knihy Osamelosť prvočísiel prichádza s ďalším, rovnako zaujímavým a pútavým románom. Rota mladých chlapcov, z ktorých najmladší má sotva dvadsať rokov, má pred sebou prvú veľkú životnú skúšku,… (viac)

Jak číst romány jako profesor

Jak číst romány jako profesor

C. Thomas Foster - HOST - vydavatelství, s.r.o. (2014)

Román je ze všech literárních žánrů pravděpodobně tím nejdiskutovanějším… a tím, který nám dělá největší vrásky na čele. Román prošel dlouhým vývojem, od Cervantesova Dona Quijota přes díla Jane Austenové, Francise… (viac)

Nalezenec

Nalezenec

Kateřina Janouchová - Mladá Fronta, a.s. (2014)

Léto je v plném proudu, rodina Lundových se vzpamatovává z přestálé krize a zdá se, že se život vrací do starých kolejí. Jednoho dne však Cecilie zjistí, že je znovu těhotná. Ví, že by se měla radovat, místo toho ji… (viac)

Pod maskou mesiaca

Po ponižujúcom rozchode Sophie utečie do mestečka, ktoré jej kamarátka z univerzity označila za raj na zemi. Sophina prvá skúsenosť s Edileanom má však od raja poriadne ďaleko. Cestou sa jej pokazí auto a na diaľnici ju… (viac)