Knihy

Svetová klasika

Írske vianočné príbehy

Írske vianočné príbehy

autor neuvedený - Slovenský spisovateľ a.s. (2002)

V čase vianočnom i predvianočnom sa stávajú nezvyčajné veci, ľudské srdcia sa otvárajú, dobro víťazí nad zlom a šľachetní sa dožívajú odmeny. Na vlastnej koži sa o tom môžu presvedčiť starý mládenec so starou dievkou,… (viac)

Zámek

Zámek

Franz Kafka - Euromedia Group, k.s. (2014)

Zámek – nedokončený román Franze Kafky z roku 1922 – znovu a znovu oslovuje, znovu vybízí k interpretaci a ukazuje možnosti chápání literárního díla. Hrdina K., který se vydává za zeměměřiče, přichází do vesnice a marně… (viac)

Tichý dom

Tichý dom

Orhan Pamuk - Vydavateľstvo Slovart s.r.o. (2014)

Orhan Pamuk reprezentuje to najlepšie zo súčasnej svetovej prózy. Je nositeľom Nobelovej ceny za literatúru a mnohých ďalších ocenení. Slovenských čitateľov už presvedčil svojimi románmi Čierna kniha, Nový život, Moje… (viac)

Starec a more

Starec a more

Hemingway Ernest - IKAR, a.s. (2014)

Na začiatku príbehu sa starý rybár Santiago vydáva na more po osemdesiatich siedmich dňoch bez úlovku. To ho neodradí a skúša to znovu. Tentoraz má šťastie a chytí na háčik veľkú rybu. Tá je však taká veľká, že sa… (viac)

Idiot, 3. vydanie

Do sveta plného zloby, falše, intríg a nelásky, do sveta mamony, karierizmu a nečestnosti privádza F. M. Dostojevskij svojho hrdinu, knieža Leva Myškina, v ktorom stvárnil svoju predstavu ideálne krásneho človeka.… (viac)

Poslední Mohykán

Poslední Mohykán

James Fenimore Cooper - Akcent Print Šidelský Pavol (2014)

Kritici dnes s oblibou hovoří o silném příběhu jako o základu filmu či literárního díla, pokud má oslovit příjemce. To zde čtenář najde. Najde zde i klasické popisy přírody, postav a jejich charakterů. Najde zde… (viac)

Dekameron

Dekameron

Giovanni Boccaccio - Omega (2014)

Deset mladých Florenťanů, tři dámy a sedm pánů, se rozhodlo před morovou ranou utéct z města a schovat se na menším venkovském sídle. Večery si krátili vyprávěním humorných, poučných, ale i erotických příběhů. Jedno z… (viac)

Božská komedie - 2. vydanie

Děj slavné alegorické básnické skladby se odehrává o Velikonocích roku 1300, kdy autor zabloudí v lese a dostane se k branám pekla. Se svým průvodcem, antickým básníkem Vergiliem, prochází Dante napřed devíti kruhy… (viac)

Aféra Niny B. - 2. vydání

Aféra Niny B. - 2. vydání

Johannes Mario Simmel - Euromedia Group, k.s. (2014)

Robert Holden, bývalý voják wehrmachtu, se vrací ze zajetí a přistihne svou ženu při nevěře. V návalu afektu ji zabije. Je odsouzen na devět let káznice a po propuštění přijme v nouzi zaměstnání jako šofér u milionáře… (viac)

Do výšok zdvíhajte krov, tesári a Seymour: Úvod

Krehká próza autora slávnych románov o vzťahu k sebe i k druhým aj o miere odcudzenia v rodine. Jemný portrét záhadných súrodencov Glassovcov. (viac)