Knihy

Slovenská súčasná literatúra

Etiópia - Vysoká škola neočakávania

Cestovateľ, prozaik, muzikant a poet Hirax zobral batoh, vyrazil do Afriky a nezabudol si pribaliť ani fotoaparát a zápisník. Ak sa vám páčil jeho panamsko-kostarický cestopis Úcta k prírode a úsmev ako zmysel života,… (viac)

Nauč ma umierať

Nauč ma umierať

Pavel Hirax Baričák - HLADOHLAS GROUP, s.r.o. (2010)

Príbeh Jakuba, ktorému sa rozpadá manželstvo a dokonca ho stretáva aj vážny zdravotný problém, no napriek tomu vstáva z prachu a verí, že všetko sa obráti na dobré. Autor sa v ňom zameral na silu myšlienky a prijatie… (viac)

Raz aj v pekle vyjde slnko - 6.vydanie

Gitarista Hirax (Lunatic Gods, Editor, Nothing) netrápi len struny na gitare, ale rozhodol sa aj písať. A čo hovorí Hirax o svojom knižnom debute?: "Ak cítiť moju schizofrenickú dušu v muzike Lunatic Gods, teda… (viac)

Živá reklama

Živá reklama

Jozef Kaščák - HLADOHLAS GROUP, s.r.o. (2011)

Život. Realista ho vidí taký, aký je. Optimista dúfa, že ho vie zlepšiť. Pesimista neverí, že sa s ním dá niečo robiť. Nihilista si je istý, že sa s ním nedá nič robiť. Filozof sa ho pokúša vysvetliť. Anarchista… (viac)

Kým nejde o život...

Kým nejde o život...

Lenka Gahérová - HLADOHLAS GROUP, s.r.o. (2011)

Mamina, ďakujem za autíčko, aj nabudúce mi niečo pošleš?“ vyzvedal na druhý deň Jakub cez telefón, keď poskakoval so slúchadlom pri uchu. Soňa sa usmievala, bola rada, že syn si za jej neprítomnosť našiel aspoň nejakú… (viac)

Vlasy dupkom

Vlasy dupkom

Ľubomíra Romanová - HLADOHLAS GROUP, s.r.o. (2011)

Blogy Ľubomíry Romanovej číta celé Slovensko jedným dychom. Možno preto, že nie sú vymyslené, ale ide o skutočné prípady, ktoré sa stali počas jej služieb v nemocnici. Ale možno práve preto, že pri ich čítaní si každý… (viac)

Lietam v tom tiež

Lietam v tom tiež

Kristína Baluchová - EVITAPRESS, s.r.o. -nepouž. (2011)

Pravdivý príbeh lásky, márnej nádeje a sklamania. Byť letuškou a „do práce“ chodiť každý deň do inej krajiny je snom mnohých dievčat. Kristíne sa splnil a popri štúdiu psychológie sprevádza cestujúcich spoločnosti… (viac)

Ponuka dňa

Ponuka dňa

Tomáš Janovic - Marenčin PT, spol. s r. o. (2011)

Existuje krajina, kde ľudia hovoria, len keď majú čo povedať. Tá krajina krásnych, múdrych a veselých slov sa volá Slovákia a jej kráľom je Tomáš Janovic. Daniela Kapitáňová V postkomunistických krajinách je titul… (viac)

Zóna nadšenia

Zóna nadšenia

Jozef Banáš - Banášová Mária - KELION (2009)

Autor Jozef Banáš prichádza s príbehom, ktorý napísal život. Slovák Jozef sa krátko pred inváziou vojsk Varšavského paktu do Československa v auguste 1968, zoznámi s Nemcom Thomasom a Ukrajinkou Sašou. Saša s úprimným… (viac)

Deň do večnosti

Deň do večnosti

Jozef Banáš - Banášová Mária - KELION (2010)

Viem, že báseň je vec príliš vznešená na to, aby otvorila dvere aj nebásnikovi. Ak som na ne opatrne zaklopal, nie preto, že by som sa vtieral do družiny Rilkeho, Rúfusa či Peteraja, ale aby som im zložil hold. Zostavil… (viac)