Knihy

Slovenská súčasná literatúra

Masahikovými očami

Kniha japonského novinára žijúceho na Slovensku so slovenskou manželkou prináša autentický pohľad cudzinca na kultúrne rozdiely medzi Slovenskom a Japonskom. Tvorí ju výber článkov, ktoré viac ako desať rokov publikoval… (viac)

Mojich 7 najväčších tajomstiev

Mojich 7 najväčších tajomstiev

Janette Suchá - Janette Suchá - JES (2014)

Mojich 7 najväčších tajomstiev je jedinečná kniha, ktorá podáva tínedžerom pomocnú ruku a vysvetľuje im ich jazykom, čo sa s nimi v období dospievania deje. Komplexne, v siedmych kapitolách (tajomstvách) mapuje… (viac)

Semester zakomplexovaného sviniara

Semester zakomplexovaného sviniara

Majo Kluvanec - Slovenský spisovateľ a.s. (2014)

Pravdivý príbeh o tom, ako prísť o panictvo, prežiť nástrahy vysokoškolského života a preraziť vo svete médií – a to všetko za menej ako tisíc dní... Kniha talentovaného slovenského autora je príťažlivou sondou do… (viac)

Šokujúca aféra

Adela sa po romániku s výrazne mladším Alexom rozhodne obviniť manžela z nevery. Túži po rozvode bez následkov – chce majetok i dcéru. Spočiatku nádejný komplot dvoch kamarátok zničí tragédia a jej účastníci stoja pred… (viac)

Pozri sa na seba

Pozri sa na seba

Petra Nagyová-Džerengová - Marenčin PT, spol. s r. o. (2014)

Lýdia prežíva v starej vile hotové peklo. Z jej manžela sa stáva zlostný, nervózny muž, ktorý ju bije a ponižuje. Všetko sa ešte viac zamotáva po oslave, keď manžel privedie domov svojich študentov. Medzi nimi bezočivú… (viac)

Desatoro

Desatoro

Kolektív - Vydavateľstvo Slovart s.r.o. (2014)

Desať slovenských autorov mladej a strednej generácie – Peter Bilý, Peter Getting, Michal Hvorecký, Peter Karpinský, Zuzana Kepplová, Peter Krištúfek, Dorota Nvotová, Ján Púček, Jaroslav Rumpli a Svetlana Žuchová –… (viac)

Nebezpečne blízko

Nebezpečne blízko

Erika Hornáková - Marenčin PT, spol. s r. o. (2014)

Príbeh o láske, zrade, o ľudských predsudkoch a rodinných väzbách – koreňoch, ktoré sa nedajú len tak pretrhnúť. Keď do príbehu vstúpia rusky hovoriaci mafiáni, dvaja muži zoberú spravodlivosť do vlastných rúk a za… (viac)

Kaviarenské tajomstvá

Kaviarenské tajomstvá

Ivana Havranová - Marenčin PT, spol. s r. o. (2014)

Kaviarne žijú svoj život, svoje i cudzie príbehy. Ukryté medzi starými múrmi, v ponurom svetle, vítajú unavených, nešťastných, zlomených, smädných. Sú svedkami vášnivých debát aj milostných vyznaní. Kaviarne sú domovom… (viac)

Dvadsaťpäť

Dvadsaťpäť

Fedor Gál, Peter Zajac, Miro Švolík - Artforum spol.s r.o. (2014)

Ustavične narážam na fakt, že som súčasťou kultúry, do ktorej patria aj ľudia, ktorí majú hovno na topánkach, v gatiach a inde. Napríklad takí mečiarovci, slotovci, násilníci, udavači, zlodeji a podobní. Bližšia je mi… (viac)

Len kým si tu

Len kým si tu

Eva Hrašková - Marenčin PT, spol. s r. o. (2014)

Životný príbeh mladej ženy a láska vo všetkých jej podobách: láska k mužovi, k rodine, deťom a tiež láska z pohľadu muža; láska k peniazom, k sexu, ženám, ale aj k sebe samému... Kniha je plná vyznaní, ktoré nik z nás… (viac)