Knihy

Slovenská súčasná literatúra

Biele noci, čierne dni

Biele noci, čierne dni

Peter Holka - IKAR, a.s. (2005)

Román zobrazuje dva rozdielne svety – súčasnú Bratislavu a Petrohrad, koncom 60. rokov minulého storočia ešte Leningrad. Práve tu hrdina románu kedysi stretol svoju študentskú lásku Nastenku. Krehký vzťah rozdupala doba… (viac)

Výhľad zo zvonice

Výhľad zo zvonice

Peter Holka - IKAR, a.s. (2001)

Letný dovolenkový príbeh plný tajomstva, zmyselnosti a nečakaných rozuzlení. Odohráva sa na pobreží Jadranského mora, v penzióne, ktorému vládne pôvabná a záhadná pani Niža... (viac)

Mal to byť pekný život

Slovenka Dara prežíva na Manhattane svoj americký sen a napriek neľahkému životu cudzinca si naplno užíva zasľúbenú krajinu s jej provokujúcou, špecifickou atmosférou. Život v uctievanom i zatracovanom New Yorku je… (viac)

Modrý anjel

Modrý anjel

Peter Holka - IKAR, a.s. (2007)

V tomto románovom príbehu prichádza rozprávač Peter tesne pred maturitou pri úraze o ruku. V nemocnici sa mu po prvý raz zjaví modrý anjel a presviedča ho, že žiť sa oplatí. Peter, žijúci v malom mestečku, ujde do… (viac)

Môj život s Demi Moore

Každý, koho zaujíma súčasná kinematografia, veľmi dobre pozná hollywoodsku divu Demi Moore. Dá sa však zrátať na prstoch jednej ruky, koľko ľudí vie, že tajne navštívila isté slovenské mestečko či skôr dedinu so zašlou… (viac)

Motorkár

Motorkár

Peter Moskaľ - HLADOHLAS GROUP, s.r.o. (2014)

Peter Moskaľ sa po skvelom prozaickom debute Cestopis konečne primäl napísať druhú knihu. Až tak veľa sa od cestovateľa nelíši - znova je to obraz jeho vnútorného sveta, ktorý je citlivý, metaforistický, jemný i… (viac)

Univerzita samoty

Univerzita samoty

Matej Valuch - Vydavatelstvo Tatran s.r.o. (2015)

Univerzita Samoty ponúka nevšedný pohľad na život a vnútorný svet väzňa v tvrdých podmienkach iránskych väzníc. Odkrýva nejedno tajomstvo špinavých praktík používaných príslušníkmi tajných služieb po celom svete. Kniha… (viac)

Horúco, miláčik - Goronce, moj druogi

O svojej najnovšej knihe autorka hovorí: „Každý máme nejaké tajomstvo. Niekto aj temné, o ktorom sa nesmú dozvedieť ani tí najbližší, presnejšie – práve oni. Knihovníčka Klára žila spokojným rodinným životom, obklopená… (viac)

Nebezpečná

Nebezpečná

Lucia Sasková - Slovenský spisovateľ a.s. (2014)

Po čom ženy túžia? A čo sú ochotné pre svoje túžby urobiť? Hlavná hrdinka románu Nebezpečná od Lucie Saskovej, autorky bestselleru Zlatokopka, chce jediné: byť normálna. Mať normálny vzťah, niekoho milovať, byť šťastná.… (viac)