Knihy

Slovenská klasika

Námestie svätej Alžbety

Román Námestie svätej Alžbety patrí medzi slovenskú klasiku, napriek tomu v dlho chýbal na knižnom trhu. Pritom tematika boja proti fašizmu, odhaľovanie jeho obludnosti je stále aktuálna, možno teraz ešte väčšmi, ako… (viac)

Čachtická pani

Čachtická pani

Jožo Nižnánsky - IKAR, a.s. (2006)

Legenda o krvavej hradnej pani, ktorá údajne zabíjala mladé panny a kúpala sa v ich krvi. Čím si zachovávala svoj mladý zvhľad. (viac)

Juraj Jánošík

Juraj Jánošík

Kolektív - Vydavateľstvo Matice Slovenskej (2014)

Juraj z terchovskej osady U Jánošov skončil svoju pozemskú púť v zime 1713 Liptovskom Mikuláši. I keď bol zbojníkom iba veľmi krátko, stal sa nepochybne najväčšou zbojníckou legendou strednej Európy. Ľud si v ňom našiel… (viac)

Deti Turca

Deti Turca

Milan Tuma - Juraj Štefuň - GEORG (2013)

V živote každého človeka prichádza chvíľa, keď sa ocitne na rázcestí. Vtedy by mal siahnuť do hĺbky vlastných koreňov, lebo iba človek vie odkiaľ prišiel a čoho je pokračovaním. Príbehy Vrútočanov, láskavý humor, zrnko… (viac)

Už ho vezú! - 8. vydanie

Už ho vezú! - 8. vydanie

Ľudmila Podjavorinská - SPN-Mladé letá, s.r.o. (2011)

Výber z najkrajších a najznámejších veršov Ľudmily Podjavorinskej. Knižka plná radosti a krásnych, hravých ilustrácií. Deti a zvieratká si tu nažívajú v jednom peknom svete. Nájdete tu nezabudnuteľné básničky ako… (viac)

Urobíme všetko, čo sa dá (mäkká väzba)

Eva Borušovičová všetky texty z tejto kolekcie napísala exkluzívne pre tri obsahovo a personálne na seba nadväzujúce internetové projekty: inZine, T-Station a najnovšie INLAND. Tam si našla množstvo fanúšikov medzi… (viac)

Štyri epištoly k ľuďom ( kniha + CD)

Mimoriadne vydanie pri prvom výročí smrti Majstra. Cyklus úvah Milana Rúfusa, ktoré predniesol sám autor pod názvom Epištoly na sviatočné dni v Československom rozhlase na Vianoce roku 1968, vydal Tatran v Bratislave… (viac)

Neha na cholvarkoch

Neha na cholvarkoch

Juliana Belková - Magma - Ščuryová Mária (2014)

Juliana Belková majstrovsky a v skratke veršov zobrazila emotívny príbeh života našich predkov - veselý i smutný, no najmä pravdivý. Je krásnou spomienkou na život v minulosti pre tých skôr narodených, pre mladého… (viac)

Hrdzavý kríž

Hrdzavý kríž

Vojtech Czobor - Vydavateľstvo Slovart s.r.o. (2014)

Každý predsa máme svoje tajomstvá. Práve ony nás robia jedinečnými. Ale existujú aj veľké tajomstvá, ktorých prezradenie nás môže stáť život. Alebo nás môžu doviesť k závratnému dedičstvu či k odhaleniu pravdy. (viac)

Kaleidoskopis

Kaleidoskopis

Miro Bielik - Vydavateľstvo Matice Slovenskej (2014)

Básnik a prozaik, ktorý nedávno upútal postmoderným románovým diptychom (Benátsky diptych I, II), ponúka teraz zbierku noviel, nadčasovo štruktúrovaných próz nabitých epizódami, úvahami, informáciami. Jednotlivé epizódy… (viac)