Knihy

Poezia

Som s tebou v slove

Som s tebou v slove

Michal Chuda - Post Scriptum, s.r.o. (2010)

Zbierka básní popredného autora obsahuje prierez jeho tvorbou z obdobia od vydania poslednej knižne publikovanej zbierky (Jablko v dlani, 1998). Básne sú usporiadané do štyroch cyklov: Byť, zostať sám sebou, Stigmy času… (viac)

Grálová sonáta. Eucharistická poéma

Grálová sonáta. Eucharistická poéma

Klas Teofil - Post Scriptum, s.r.o. (2014)

Poéma inšpirovaná eucharistickým tajomstvom sláveným v Cirkvi po všetky časy na celom svete ponúka čitateľovi hlboký básnicko-filozofický pohľad na svet a na človeka cez prizmu Boha darúvajúceho sa v kúsku chleba. Autor… (viac)

Havran a jiné básně

Havran patří mezi nejznámější básně všech dob, a není divu, protože je jedním z nejvýznamnějších děl romantismu. Vypráví o tajuplné návštěvě černého posla smutku u muže, který se zmítá v zoufalství po ztrátě své… (viac)

Šibeniční písně

Šibeniční písně

Christian Morgenstern - Nakladatelství LABYRINT, Joachim Dvořák (2014)

80 textů německého básníka a zakladatele nonsensové poesie Christiana Morgensterna (1871–1914), které v roce 1951 přeložil mladý Egon Bondy (1930–2007) na své první oficiální vydání čekalo bezmála půl století. Pro první… (viac)

Poznáš ten príbeh?

Poznáš ten príbeh?

Peter Gregor - Marenčin PT, spol. s r. o. (2014)

Výber z takmer päťdesiatročnej tvorby si autor zostavil a pripravil na vydanie ako labutiu pieseň básnika. Jeho ironicko-sarkastické a filozofické videnie sveta je prítomné aj v jeho poézii, kde dominujú motívy… (viac)

The Necklace Of Silences

Poézia. (viac)

En Chant

En Chant

Denisa Stanislavová - ISTA, s.r.o. (2014)

Poézia. (viac)

Pařížský deník

Pařížský deník, pátá básnická sbírka Terezy Riedlbauchové, je postaven na principu zrcadlení, odrazu, dialogu a prostupují ho fragmenty snů a deníkových zápisů. Binární princip je ve skutečnosti základem k pluralitě.… (viac)

Špásmo

Špásmo

Richard Podaný - BB/art, s.r.o. (2012)

Richard Podaný (1962) je literární překladatel, autor více než půldruhé stovky překladů, jež sahají od vážné beletrie přes dětské knihy až po žánrové literatury (SF, fantasy, thrillery, komiks). Sbírka nonsensových… (viac)

Toto je moja reč, 2.vyd.

Výber autorových básní zo zbierok: Sad zimných vtákov, Čas violy, Kráľovná noci, Lipohrádok, Faust a margaréty, Minútové básne, Sekunda rozkoše, Dom panny, Lyrické korzo... Ilustroval Martin Augustín. (viac)