Knihy

Podporene fondom na podporu umenia

Ohyb rieky

Ohyb rieky

Peter Holka - IKAR, a.s. (2017)

Najnovší román Petra Holku Ohyb rieky zachytáva osudy troch generácií otcov a ich synov pochádzajúcich od Nitry od začiatku 20. storočia po súčasnosť. Prvú časť tvorí rozprávanie starého otca. Napriek tomu, že spomína… (viac)

Zorenie

Zorenie

Xénia Lettrichová, Pavla Rossini - Galéria Nedbalka, n.o. (2018)

Tematickú niť výstavy „Zorenie“ významnej sochárky a sklárskej výtvarníčky Zory Palovej predstavuje sedem dekád autorkinho života, obsahovo voľne podporovaných sklenenými plastikami a paralelne dokumentárnou reflexiou… (viac)

Záhadné príbehy spod Tríbeča

Záhadné príbehy spod Tríbeča

Drahomíra Pechočiaková - Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, s.r.o. (2018)

Príbehy, ktoré autorka počúvala v čase svojho detstva, oživila v knižnej podobe. Záhadné príbehy spod Tríbeča prinášajú kus nefalšovanej histórie jedného kúta Slovenska, z obcí spod Tríbeča. Ich podložie… (viac)

Pes Timo a doktor Hafbolíto

Pes Timo a doktor Hafbolíto

Ľubica Bátoryová - Artis Omnis, s.r.o. (2018)

Aj ty chceš psa, ktorý s tebou šantí, hrá futbal, pozerá rozprávky, lakuje si nechty, no vie aj počítať, nakupovať a chrániť ťa? Lukáško a Tamarka takého majú a je s ním kopec zábavy. Timo je totiž ešte mladý pes a… (viac)

Nádej z Blatnohradu

Nádej z Blatnohradu

Tatiana Macková - Artis Omnis, s.r.o. (2018)

Brehy Blatenského jazera už nie sú opustené. Práve tu zvrhnutý nitriansky knieža vybudoval nový domov pre seba, svojho syna i priateľov. Blatenské kniežatstvo pod vládou kniežaťa Pribinu rozkvitá a mocnie. Dokáže jeho… (viac)

Ja,Leonardo

Ja,Leonardo

Remi Kloos - Artis Omnis, s.r.o. (2018)

Zbierka krátkych próz a obrazových reprodukcií vzrušujúcim a zábavným spôsobom sleduje život a dielo jedného z najvýznamnejších svetových umelcov Leonarda da Vinciho. Takisto sa môžeme zoznámiť aj s ďalšími velikánmi… (viac)

Stratený kráľ

Práve držíte v rukách jeden veľký rozprávkový príbeh. Má všetko, čo patrí k rozprávke: dobrodružný dej, boj dobra a zla, kamarátske vzťahy aj veľkú lásku. A vyniká ešte niečím! Okrem napínavých zvratov a tajomstva… (viac)

Deti

Pod jednou knižnou strieškou sa ukrýva pestrý výber z autorovej tvorby, ktorú osemnásť rokov uverejňoval v detských časopisoch. Milé aj humorné príbehy, básničky, rečňovanky, hádanky a pesničky sú venované detstvu.… (viac)

Pisár Gráč

Pisár Gráč

Jozef Cíger Hronský - IKAR, a.s. (2018)

Osobité videnie každodennosti človeka, vzťahy muža a ženy a osud človeka v dejinných súvislostiach sú hlavnou témou moderného, reflexívneho románu J. C. Hronského. Autor navyše pridáva i rozmer tvorivého človeka, ktorý… (viac)

Koloman Sokol

Koloman Sokol

Ivan Jančár - Galéria Nedbalka, n.o. (2019)

Koncom šesťdesiatych rokov sa v tvorbe Kolomana Sokola, významnej osobnosti slovenského výtvarného umenia, ktorá svojím umeleckým a humanistickým posolstvom výrazne prekročila hranice Slovenska, začína posledná tvorivá… (viac)