Knihy

Hobby muži

Vydělávání kůží a kožešin

Představujeme různé způsoby vydělávání a činění kůži a kožešin. Techniky jsou podrobně a názorně popsány tak, aby podle nich mohl pracovat i laik. Uvádíme zde i nové metody. (viac)

Děláme si sami pivo - Příručka pro domácí výrobu piva

Uvařte si vlastní domácí pivo Chcete si doma připravit pivo mnichovské světlé, rakouský Märzen nebo české plzeňské? S touto knihou se i při nedostatku místa a nepatrné výbavě přemění vaše kuchyň v minipivovar. Na… (viac)

Základy jachtingu

Základy jachtingu

Steve Sleight - Vydavateľstvo Slovart s.r.o. (2014)

Jedinečná príručka pre všetkých jachtárov s praktickými radami, ako viesť bezpečne svoju loď na mori. Skúsený námorník a lektor jachtingu Steve Sleight v nej zhromaždil základné postupy a techniky, bez ktorých sa žiadny… (viac)

Staviame a obnovujeme rodinný dom

Staviame a obnovujeme rodinný dom

Iva Bukvová - Plat4M Books, s.r.o (2014)

Rozhodli ste sa, že si postavíte dom alebo si chcete staršiu stavbu zrekonštruovatˇ a zmodenizovatˇ? A teraz uvažujete, kde a ako zacˇatˇ? Navyše s tým nemáte žiadne skúsenosti? Správne ste sa rozhodli. Predtým, ako sa… (viac)

Začni s kettlebellom! - Ruské tajomstvo sily, ktoré dobylo Ameriku

Kettlebell je kalašnikov silových športov. Je to poriadny kus železa s rukoväťou. Jednoduchý, zákerný, brutálny – a neskutočne účinný pri budovaní výbušnej sily, ohromujúcej výdrže a bezkonkurenčnej kondície. Voľba… (viac)

Práce se dřevem

Práce se dřevem

Bridgewater Alan and Gill - Reader´s Digest Výber Slovensko, s.r.o. (2013)

Praktická kniha Práce se dřevem nabízí podrobný výklad o různých druzích dřeva, lišících se strukturou, barvou, tvrdostí a dalšími významnými vlastnostmi. Najdete v ní také množství informací o rozličných způsobech… (viac)

La Grace pluje!

La Grace pluje!

Foršt Jaroslav - IFP Publishing & Engineering s.r.o. (2011)

Kniha popisuje okolnosti stavby a dobrodružství prvních plaveb historického plachetníku La Grace, kterou postavila v Egyptě parta českých nadšenců v čele s kapitánem Josefem Dvorským a Danem Roseckým v letech 2008-2010.… (viac)

Abeceda hubára

Abeceda hubára

Vincent Kabát, Anton Janitor - Vydavateľstvo Príroda s.r.o. (2014)

Pri zvažovaní náplne tejto knihy autori vychádzali z vlastných skúseností, ale aj z rozhovorov s praktickými hubármi, ktorí sa zaujímajú o huby aj ako o surovinu na kuchynské využitie. Hľadali odpoveď na otázku, čo… (viac)

Průvodce světem plastikového modeláře 2

Průvodce světem plastikového modeláře 2

Jakub Vilingr - IFP Publishing & Engineering s.r.o. (2013)

Pokračování našeho loňského bestselleru od stejného autora. Tentokrát se kniha zabývá pokročilými technikami stavby malých plastikových modelů letadel. (viac)

Top stavebné materiály, služby, technológie jar 2014

Nová publikácia Top stavebné materiály, služby, technológie sa profiluje v súlade so súčasnými trendmi a hlavne s potrebami čitateľov - stavebníkov. To je aj dôvod, prečo pokračujeme v téme „zdravé bývanie“. V článkoch… (viac)