Knihy

Historické romány

Paříž

Paříž

Edward Rutherfurd - BB/art, s.r.o. (2014)

Od velkého mistra historického románu přichází oslnivý a rozlehlý portrét města světel. Nyní Edward Rutherfurd obrací pozornost k Paříži a k životu mužů a žen, kteří po dvě tisíciletí proměňovali skromnou římskou o… (viac)

Svadobná stávka

Svadobná stávka

Jane Featherová - Slovenský spisovateľ a.s. (2014)

Ďalší vzrušujúci príbeh z trilógie o bratoch Sullivanovcoch, šľachticoch z Blackwateru, ktorí si za nezvyčajných okolností hľadajú nevesty. Bratom Sullivanovcom svitá na lepšie časy, keďže ich chorý strýko spísal závet,… (viac)

Dáma nikdy neklame

Dáma nikdy neklame

Juliana Grayová - Slovenský spisovateľ a.s. (2014)

Pôvabná historická romanca z viktoriánskeho obdobia. V snahe nájsť východisko z neutešenej finančnej situácie sa mladá vdova Alexandra Morleyová rozhodne odísť do Toskánska. Spolu so sestrou a sesternicou si tam na rok… (viac)

Kat lidumil

Kat lidumil

Jiří Hanibal - Euromedia Group, k.s. (2014)

Nový historický román našeho oblíbeného autora vypráví pravdivý příběh obdivuhodné osobnosti a význačné postavy dějin – Karla Hussa z Chebu, který se dokázal vzepřít svému životnímu údělu i předsudkům a názorům své doby… (viac)

Prebudená láskou

Prebudená láskou

Cecilia Grantová - Slovenský spisovateľ a.s. (2014)

Očarujúca historická romanca plná emócií a dych vyrážajúcej zmyselnosti. Po nečakanej smrti manžela hrozí mladej vdove Marthe Russellovej, že príde o svoj domov, a tak sa odhodlá na odvážny krok: bude predstierať, že… (viac)

Turzovci

Turzovci

Marián Tkáč - Post Scriptum, s.r.o. (2011)

Príbeh o hľadaní a nachádzaní úspechov na tejto zemi, o ceste k bohatstvu, o jeho užívaní a o jeho rozplývaní sa. Je to príbeh o ľuďoch z mäsa a kostí, spravodlivých i náruživých, veľkorysých aj úzkostlivých,… (viac)

Pád císařova zetě - V tajných službách otce vlasti

Karel IV. se s rakouským vévodou Albrechtem II. dohodl na příbuzenském propojení Lucemburků a Habsburků. Když Karel provdal svou dceru Kateřinu za Albrechtova syna Rudolfa, netušil, co se z tohoto nadaného mládence… (viac)

Římský válečník - Jantarová stezka

Píše se rok 264 našeho letopočtu a všemocné římské impérium se roztrhlo vedví. Vlády nad západními provinciemi – Galií, Hispánií a Británií – se zmocnil uzurpátor císařského trůnu Postumus a na pláních severní Itálie se… (viac)

Šaty pro bohyni

Šaty pro bohyni

Irena Závacká - Moravská Bastei MOBA, s.r.o. (2014)

Historický román zachycuje dramatické události několika postav a věrně evokuje atmosféru staroegyptské civilizace. Setkáváme se s krásnou Ijnet, která vede dílnu na výrobu šatů a stále touží po svém milovaném Kemnetovi,… (viac)

V posteli starého mládenca

V posteli starého mládenca

Tracy Anne Warrenová - Slovenský spisovateľ a.s. (2014)

Hlavným hrdinom ďalšieho príbehu z obľúbenej série o šľachtickom rode Byronovcov je štvrtý z bratov Drake, príťažlivý starý mládenec. Lord Drake Byron vedie mimoriadne rušný život, a tak nemá kedy pomýšľať na ženenie.… (viac)