Knihy

Biografie, životopisy, osudy

Spoza dverí

Spoza dverí

Milan Lasica - IKAR, a.s. (2003)

Kniha prináša krátke Lasicove publicistické texty, predovšetkým fejtóny, o veciach životne dôležitých i zdanlivo malých, svieže postrehy z nášho život, vtipné poznámky o svete, v ktorom žijeme... (viac)

Jaromír Jágr - Hledání nebe

Jeden z nejlepších hokejových novinářů posledního čtvrtstoletí Pavel Loněk napsal unikátní publikaci o Jaromíru Jágrovi. Jágra detailně sledoval a podrobně s ním promlouval po skončení každé sezony od jeho extraligových… (viac)

Moje skúsenosti za svetovej vojny

Moje skúsenosti za svetovej vojny

Jozef Klempa - Vydavateľstvo Slovart s.r.o. (2014)

Jozef Klempa vo svojom denníku z obdobia prvej svetovej vojny zaznamenáva svoj osud – osud bežného vojaka od narukovania cez zajatie ruským vojskom, angažovanie sa v československých légiách (z čoho vyplývala povinnosť… (viac)

Univerzita samoty

Univerzita samoty

Matej Valuch - Vydavatelstvo Tatran s.r.o. (2015)

Univerzita Samoty ponúka nevšedný pohľad na život a vnútorný svet väzňa v tvrdých podmienkach iránskych väzníc. Odkrýva nejedno tajomstvo špinavých praktík používaných príslušníkmi tajných služieb po celom svete. Kniha… (viac)

Pivo U Chárona

Pivo U Chárona

Ondrej Kalamár - TRIO Publishing, s.r.o. (2015)

Knižka vyšla k 15. výročiu úmrtia básnika Jozefa Urbana a v roku jeho nedožitých 50. narodenín. Ondrej Kalamár, onen „môj kamoš Ondro“ z Urbanovej zbierky Snežienky & Biblie, zachytil svoje spomienky najmä z obdobia po… (viac)

Osobnosti Lidových novin

Osobnosti Lidových novin

Petr Zídek - Euromedia Group, k.s. (2014)

Portréty padesáti významných osobností české historie, kultury a politiky, spojených s Lidovými novinami, zejména v letech 1893-1948, seriál vycházel v loňském roce v Lidových novinách. Objevné texty o pozoruhodných… (viac)

Iveta - 10 mužů a smrt

Iveta - 10 mužů a smrt

Terezie Bělehradská - Nakladatelství Daranus, s.r.o. (2014)

Iveta Bartošová je ikonickou postavou českého showbyznysu. Menším dílem díky tomu, čeho dosáhla v pop-music, větším dílem kvůli svým životním eskapádám, které vyústily v tragickou smrt. Ivetu milovala a milují bulvární… (viac)

Jaká byla Iveta Bartošová

Jaká byla Iveta Bartošová

Jana Morávková - Nakladatelství Petrklíč, s.r.o. (2014)

Princezna českého popu Iveta Bartošová odešla z pozemského života až neuvěřitelně tragicky. Je to smutné a nejeden fanoušek této bohyně jistě uronil slzu. Bude nám všem chybět. Její vzestup k výšinám byl doslova… (viac)

Umenie zablúdiť

Umenie zablúdiť

Boris Filan - Vydavateľstvo Slovart s.r.o. (2014)

Boris Filan o sebe hovorí, že je tulák, s ktorým si cesta robí, čo chce. Nečíta sprievodcov, oveľa viac ho zaujímajú obyčajní ľudia, pravdivejší a úprimnejší informátori o meste a jeho živote. V ďalšej cestopisnej knihe… (viac)