Knihy

Beletria nad 10 rokov

Normálny cvok

Normálny cvok

Peter Holka - IKAR, a.s. (2011)

Príbeh mladého chalana, ktorý vyrastal v slušnej rodine, ale zaľúbil sa do nesprávneho dievčaťa. Náš hrdina vhupne do problémov, ktoré ho dostanú až za mreže polepšovne, odkiaľ všetko rozpráva. Silný emotívny príbeh… (viac)

Pomsta trapáků

Pomsta trapáků

N. H. Kowitt - Moravská Bastei MOBA, s.r.o. (2014)

Dannymu se sice podařilo dostat své jméno ze seznamu trapáků, přesto stále patří mezi smolaře. Navíc se pořád objevují nějaké problémy – jako třeba Ty Randall, který je jedním slovem dokonalý: sympatický, svědomitý a… (viac)

Prešibané dvojčatá 2 – Strýkova parochňa

Prešibané dvojčatá 2 – Strýkova parochňa

Kolektív - Vydavateľstvo FRAGMENT, s.r.o. (2014)

Vtipné príbehy o prešibaných dvojčatách pokračujú... Mišo a Jakub sa tešia na príchod svojho strýka z Ameriky, pretože im vždy prinesie super darčeky. Kvôli tomu sú ochotní zniesť aj to, že musia spať v jednej izbe.… (viac)

Monster High 4 - Špicáková až za hrob

LALA Raritní si konečne vybojovali slobodu a Lala hrdo cerí tesáky. Lenže keď príde na návštevu tatko Dracula, všetko sa akosi znetopieri. Pán D. má vlastné predstavy o budúcnosti, ale ani Lala sa svojich nových práv a… (viac)

Timmy Nezdárek - Koukej, co jsi provedl

Timmy Nezdárek - Koukej, co jsi provedl

Stephan Pastis - Nakladatelství JOTA, s.r.o. (2014)

Timmy Nezdárek se chystá rozlousknout svůj zatím největší případ: najít ukradený glóbus, na jehož nalezení byla vypsána školní soutěž. Je to jeho šance, jak získat odměnu ve výši pěti set dolarů, která ho zajistí na… (viac)

Ako skrotiť Drzú Soňu

Ako skrotiť Drzú Soňu

Jiří Holub - Perfekt a.s. (2014)

Všetko bolo u nás v Žabykláčove úplne v poriadku, kým k nám neprišla Drzá Soňa. Sme malé mestečko a naša babka hovorieva, že tu vidí do taniera každý každému. Máme jedno námestie, radnicu, na vŕšku hrad a našu slávnu… (viac)

Ovečky v čerešňovom sade

Ovečky v čerešňovom sade

Kolektív - Perfekt a.s. (2014)

Jubilejný 10. ročník antológie pre deti opäť prináša výber tých najlepších diel z Literárnej súťaže o poviedku pre deti. 10. ročník antológie obsahuje 22 poviedok od súťažiacich autorov a 2 poviedky hostí. Tento rok sú… (viac)

Záhadný posol - Povesti a príbehy z Považia 5 (mäkká v.)

Záhadný posol - Povesti a príbehy z Považia 5 (mäkká v.)

Anna Černochová - Milan Stano - Štúdio humoru, satiry atď (KOCÚRKOVO) (2005)

Rodný kraj nás poznačí na celý život. Až keď človek dozreje, pochopí, ako ho rodný kraj sformoval. Stredné Považie širšie a Bošácka dolina užšie znamenajú osobitý svet v mojom drahom slovenskom svete. Spisovateľka… (viac)

Škola noci 11: Odhalená

Odhalená je jedenástym pokračovaním série Škola noci. Neferet, ktorá po páde z balkóna svojho apartmánu drasticky zmenila podobu, sa drží pri živote s jediným cieľom: znovu získať silu a hmotné telo. Musí sa skryť, aby… (viac)

Čistý

Čistý

Juliana Baggottová - Nakladatelství JOTA, s.r.o. (2014)

Pressia si toho z Explozí ani ze života Předtím moc nepamatuje. Přespává ukrytá ve skříňce v ruinách starého holičství, kde žije se svým dědečkem, a myslí na to všechno, co je pro ni nenávratně ztraceno – jak ze světa… (viac)