Knihy

Všetko

Slzy muža

Slzy muža

Darina Hamarová - Vydavateľstvo Motýľ-B.Kocian (2014)

Nezávislý novinár dostane od svojej tajnej lásky, šéfredaktorky Jany, úlohu, ktorá je preňho veľkou profesionálnou výzvou. Venuje sa prípadu spred dvadsiatich rokov, keď boháča Michala odsúdili za znásilnenie a vraždu… (viac)

Môj smutne slávny život

Strhujúci príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami rozpráva o Axie, dcére írskych imigrantov vyrastajúcej v sirotinci, z ktorej sa stala jedna z najbohatších a najkontroverznejších postáv svojich čias. Axie, vyškolená… (viac)

Pohádky do křupava propečené

31 pohádkových příběhů, o pekaři a pekařce, kteří pečou chleba a koláče pro prapodivné návštevníky. Nevěřili byste, kdo všechno se zatoulá do malé pekárny na náměstí: skřítkové, víly, permoníci, čarodějnice Serafína,… (viac)

Marťan

Marťan

Andy Weir - IKAR, a.s. (2014)

Pred šiestimi dňami sa astronaut Mark Watney stal jedným z prvých ľudí, ktorí pristáli na Marse. Dnes nepochybuje, že bude prvý, kto na ňom aj zomrie. Spočiatku úspešná misia na povrchu Marsu sa musí predčasne ukončiť… (viac)

Komu zvonia do hrobu

Komu zvonia do hrobu

Hemingway Ernest - Slovenský spisovateľ a.s. (2003)

Román patrí k najlepším dielam, aké vznikli o španielskej vojne. Autor ho písal v čase po porážke Španielskej republiky r. 1939 do polovice r. 1940 a kniha mala okamžite priaznivý ohlas u kritikov aj u čitateľov... (viac)

Čačky hračky - 12./6. vydanie

Čačky hračky - 12./6. vydanie

Krista Bendová - Števková Mária Mgr., vydavateľstvo BUVIK (2004)

Táto vzácna kniha lyrických obrázkov, riekaniek, vyčítaniek spred viac ako 50 rokov je dodnes živá, svieža a láskavá k svojim malým čitateľom a poskytuje im bohatý estetický a citový zážitok. Uvádzame i autorkin… (viac)

Vražda na golfovém hřišti

Vražda na golfovém hřišti

Agatha Christie - Euromedia Group, k.s. (2014)

Kapitán Hastings potkává ve vlaku z Paříže do Londýna dívku, pro niž okamžitě ztrácí hlavu. Mezitím dostává Poirot dopis z Francie – Paul Renauld, milionář z Jižní Ameriky, se bojí o život. Poirot s Hastingsem se… (viac)

Muž jménem Ove

Muž jménem Ove

Fredrik Backman - HOST - vydavatelství, s.r.o. (2014)

Román o lásce, pořádném nářadí a o tom, proč je důležité jezdit saabem. Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně… (viac)

Silo

Silo

Hugh Howey - IKAR, a.s. (2014)

Svet, ako ho poznáme dnes, sa stal neobývateľným. Posledným útočiskom ľudí, ktorým sa podarilo prežiť, je obrovské, vyše stoposchodové podzemné silo. Ľudia sa tu rodia, žijú a pracujú, aby sa po smrti stali výživou pre… (viac)

Návrat z onoho světa

Návrat z onoho světa

Hartwig Hausdorf - Euromedia Group, k.s. (2014)

JAK PŘEŽÍVÁME VLASTNÍ SMRT Co se vlastně s námi děje, když tělo „ukončí svou pozemskou pouť“? Znamená to definitivní konec? Vždyť fyzika nás přece učí, že v univerzu se nic neztrácí: hmota se přeměňuje v energii a… (viac)